Anasayfa Basında BURSA GÜNDEM ENGELLİ GÜZELLİK YARIŞMASI

BURSA GÜNDEM ENGELLİ GÜZELLİK YARIŞMASI

Description


BURSA GÜNDEM ENGELLİ GÜZELLİK YARIŞMASI

Formback\'te güzeller geçidi
DÜNYADA ilk kez düzenlenecek olan ve yarışmacıların sadece engelliler arasından seçildiği \'Engelsizce Güzellik Yarışması\'nın Bursalı katılımcıları Formback Yaşam Merkezi ve Termal Tesisleri\'nde misafir edildi.
Yarışmaya Bursa\'dan katılan 11 engelli aday. Formback konaklama salonunda yemek yedi. Yemeğin ardından adayları tanıtan Bursa Engelliler Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği Sekreteri ve yarışmanın adaylarından Canan Baygın, Türkiye\'den 456 adayın katıldığı yarışmanın diğer yarışmalardan farklı olarak ilk kez sadece özürlü kişilerin katılacağı bir organizasyon olacağını söyledi. Diğer şehirlerden de katılımcıların çeşitli etkinlikler yaptığını belirten Baygın. ‘Dernek olarak biz de yarışmacıların güzel bir gün geçirmesi amacıyla bu etkinliği düzenledik. İlk önce kuaföre giderek, yarışmacı arkadaşlarımızın güzellik bakımlarını yaptırdık. Günün sonunda bütün arkadaşlarımıza şehrimizi gezdirerek tarihi mekanlarımızı bir kez daha görmelerini sağlayacağız’ dedi.
Katıldıkları yarışmanın amacına uygun olarak işe \'güzelleşmek\' ile başladıklarını vurgulayan Baygın. ‘İçinde güzellik olan bir yarışmaya katılan adaylar olarak bizde gezimize güzellik merkezice giderek başladık. Yarışmacı arkadaşlarımızı, hazırlanan organizasyon içerisinde yemek molası vermek amacıyla Formback Yaşam Merkezi\'ne getirdik. Burada arkadaşlarımız birbirleriyle tanışıp kaynaştılar’ diye konuştu.
Formback Yaşam ve Termal Merkezi Genel Müdürü İlyas Kavçan ise
güzellik yarışmasına katılan engelliler için Formback olarak ufak da olsa bîr katkı sağlamak istediklerini söyledi. İlyas Kavçan, ‘Güzellerimizin yaşadıkları mutluluğa bir destek de biz vermek İstedik. Karşılaştıkları bunca engele rağmen hayatın güzelliklerini görmekten vazgeçmeyen engelli kardeşlerimizi sonuna kadar destekliyoruz. Onlar bizim gönlümüzün birincisidir’ şeklinde konuştu.
Engelliler yedikleri yemeğin ardından Osmangazi
Belediyesi\'nip düzenlediği Tarihi Başkent Gezileri\' kapsamında Bursa\'nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.

 

Kimler Sitede

Şu anda 7 ziyaretçi çevrimiçi