Anasayfa Basında Bursa Hakimiyet Plates Haberi

Bursa Hakimiyet Plates Haberi

Description


Bursa Hakimiyet Plates Haberi

Plates her yaşa uygun.
Günümüzde adını sıklıkla duyduğumuz ‘Plates’, dünya çapında gittikçe popüler bir egzersiz metodu halini almaya başladı. Plates,her yaştan insanın rahatlıkla yapabildiği ve iskelet sistemi bozuklularında tedavi edici rolü olan bir spor.
Plates egzersizleri, karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet yapısı oluşturuyor.
Formback Yaşam Merkezi\'nin plates çalıştırıcısı Zekiye Kaya, kilo kaybetmeden ince bir görünüme kavuşmanın etkili metodu plates hakkında bilgi verdi.
Ülkemizde yeni yeni talep gören sporun, Joseph Plates tarafından 1920 yılında geliştirildiğini ifade eden Zekiye Kaya ‘Plates egzersizlerinin temelinde, karın ve sırı bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturma yer almaktadır. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğiliminde oluyor. Bu durumda dengesiz adale yapısı, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabiliyor. Plateste ise kas yapısı bir bütün haline getiriliyor. Kilo kaybı olmamasına rağmen, fiziksel olarak ince bir görünüme kavuşuluyor’ şeklinde konuştu.
Boyu bile uzatıyor
Platesin en önemli özelliğinin, tüm vücudu esneterek omurların arasını açması olduğunu belirten Kaya, ‘Böylelikle vücutta zamanla meydana gelen yığılmaları yok oluyor. Hatta omurların açılması nedeniyle iki santimetreye kadar boy uzaması bile mümkün olabiliyor’ dedi. Plateste temel hareketler için hiç bir alete gerek olmadığını belirten Formback Genel Müdürü İlyas Kavçan ise bu yönüyle egzersizlerin hayatın içine taşınmasının kolaylaştığını söyledi. Formback\'te haftanın 3 günü plates ile ilgili dersler verildiğini belirten İlyas Kavçan. ‘Üyelerimizin bu sporu seçmenlerinde en önemli etken 1 ay gibi kısa bir sürede sonuç alabilmeleri. Üyelerimiz tarafından dile getirilen bir konu da çalıştırıcının profesyonelliği ve çalıştırdığı kişiye yönelik ilgisinin önemi’ şeklinde konuştu.

 

Kimler Sitede

Şu anda 147 ziyaretçi çevrimiçi