Anasayfa Kültürel YENİ DEVLET YÖNETİM MODELİ: “RABİARŞİ”
YENİ DEVLET YÖNETİM MODELİ: “RABİARŞİ” PDF Yazdır E-posta
Yazar ilyas kavçan   
Cuma, 23 Ağustos 2013 12:30

 

(Demokrasi tekellerinde olan batılılara ve müslümanların demokrasiden uzaklaşmaları gerekir diyen ve yerine hiçbir şey koyamayanlara minik manifestomdur)

Rabia Direnişi, Rabia Selamı, Rabia Ruhu… esedlerin, sisilerin ve bilumum belamların katliamlarına, tüm zulümlere müminlerin direniş ve yeni haykırışı olarak, mazlumlara bir türlü yar olmayan demokrasiye bize ait öğelerle bakıp onu yeniden tüm dünyaya sunarak diyorum ki ;

Yeni dünyanın, beş yaşın altındaki çocukların bedenlerinin kimyasal silahlara bedelini ödediği yönetim sisteminin adı; RABiARŞi dir. Oligarşi, Monarşi, Teokrasi, Demokrasi gibi... Müslümanların Rabia direnişini bayraklaştırıp tek sahibimiz ve dayanağımız olan RABBİ ARŞİ (CC)’yi anacağımız ve insanlara Müslümanların demokrasiden ne anladığını anlatan yepyeni bir yönetim modeli. RABİARŞİ

Rabiarşi dört büyük ilkeyi benimser. Rabiarşi ile yönetilen ülkelerin anayasaları dört maddeden ibarettir veya bu dört ilkeyi de kapsar.

1- Sonsuz Hayat İlkesi;Ölümden sonrası yokluk değildir ve hayat sonsuzdur. İnsanın doğaya, diğerlerine ve kendine karşı sorumluluğu ve değerliliği bu dünya hayatı ile sınırlı değildir. Bunu bir inanç olarak değil, etik bir değer olarak benimsetmeliyiz. İnsanın ve insanlığın değeri.

2- Adalet İlkesi; hiçbir ırka, kültüre, mezhebe, cinsiyete hasredilemeyecek ve sonsuza kadar herkese lazım gelen değerdir.

3- Emniyet İlkesi; karşımızdaki ister bir kişi olsun, isterse devletler topluluğu olsun, masum ve zararsız oldukları sürece kendilerini bize karşı güvende ve emniyet içinde hissetmelidir. Bunun tesisinden kişiler de kurumlar da sorumludur.

4- Karşılıklı Paylaşım İlkesi; Bir annenin bedenini yavrusuyla paylaşması ile başlayan hayat, bize son nefesimizi vereceğimiz güne kadar paylaşmanın gerekliliğini haykırır. Rabiarşi Yönetim anlayışında bütünüyle ekonominin adı paylaşımdır. İktisadi tüm değerlerin paylaşma olarak kabul edildiği bir değerler ekonomisi. Emeği paylaş, sermayeyi paylaş, gelirini devletle paylaş, yoksulla paylaş, gücünü paylaş ve diğer paylaşımlardan sana düşeni al. Kazanma hırsından çok paylaşma dürtüsünün gelişeceği bir dünya. Paylaştığın kadar kazan. Çünkü kazancın peşindeki parası yoksa bir şey paylaşamaz ve kazanamaz ama paylaşımın peşindeki var olmanın sevincini bile paylaşıp dağıtabilir ve kazançlı çıkar.

Biz Müslümanlar 300 yıldır idealize edilmiş demokrasinin nimetlerini bir türlü alamayan ama ille de demokrasi, ille de özgürlük diyen müminler olarak diyoruz ki;

DEMOKRASİ OLARAK BİZE VERDİĞİNİZ ŞEYİ ALIYORUZ, KABUL EDİYORUZ. AMA SİZ BUNU BİZE KARŞI UYGULAMAK İSTEMİYORSUNUZ. ŞİMDİ BİZ SİZİN DEMOKRASİNİZİ DE GELİŞTİREREK DÜNYAYA, BEDELİNİ ÇOLUK ÇOCUK ÖDEDİĞİMİZ YEPYENİ BİR SİSTEM ÖNERİYORUZ. BU YENİ SİSTEMİN ADI RABİARŞİ DİR. ARTIK SİZ BİZDEN ALACAKSINIZ YÖNETİM ANLAYIŞINIZI. ÇÜNKÜ SİZİN UYGULAMAK İSTEDİĞİNİZ DEMOKRASİNİN İÇİNDE KAN VE GÖZYAŞI VE ÇOCUK KATLİAMI HİÇ EKSİK OLMADI. YÜZYILLARDIR MÜSLÜMAN CAHİLLERİNİN UYGULADIKLARI FEODAL VE MONARŞİK DÜZENLER DE BİZE HİÇ BİR HAYIR GETİRMEDİ. PEYGAMBERİN ARKADAŞLARINI SÜRÜNDÜREN EMEVİ ZORBALARINDAN BERİ BU ÜMMET DÜNYAYA KARŞI ADİL VE BAŞI DİK BİR DÜZEN ARAMA PEŞİNDEDİR. BU DÜZENİN ADI RABİARŞİ’DİR.

Selam olsun Mısır’da Şehadet şerbeti içenlere;

Selam olsun Suriye’de annelerinin elinden kefen giyen yüce şehitlerimize;

Selam olsun tüm Şehit Esmaların ardından Rabia Selamı gönderen insanlarımıza;

Selam olsun insanlığın yeni yönetim anlayışı RABİARŞİ’ye…

İlyas Kavçan

23 Ağustos 2013 Bursa/Türkiye

 

Devamı gelecek…

Pazartesi, 10 Şubat 2014 08:16 tarihinde güncellendi
 
 

Kimler Sitede

Şu anda 16 ziyaretçi çevrimiçi